Conducerea Consiliului Județean Dâmbovița pune umărul la regenerarea ”plămânilor verzi” ai județului!
Astfel, în cadrul proiectului ”O pădure cât o țară”, finanțat de CJD, președintele instituției, Corneliu Ștefan, dar și vicepreședintele Luciana Cristea, au făcut parte, la Dobra, împreună cu primarul comunei, Nica Daniel, din echipa care a plantat 1.300 de puieți de salcâm și frasin.
Potrivit președintelui CJD, până acum, din cei 10.000 de puieți câți sunt prevăzuți în proiect, au fost plantați 2.000 la Ulmi, 1.400 la Aninoasa și 1.500 la Doicești, plus cei 1.300 de astăzi de la Dobra.
”Săptămâna viitoare vom reveni la Aninoasa și Doicești pentru a planta diferența de până la 10.000”, a mai precizat Corneliu Ștefan.















