Înfrângere pentru Pucioasa în etapa a 5-a a campionatului

FC Pucioasa a încheiat printr-o înfrângere disputa cu Vedița Colonești, ce a contat pentru etapa a cincea  a Ligii a 3-a.

În disputa cu oltenii, divizionara C dâmbovițeană a cedat cu 1-2, după ce gazdele au marcat ambele goluri în primele 20 de minute ale întâlnirii, în urma “dublei” semnate de Robert Dalu. Golul puciosenilor a fost marcat de Iamandache, în minutul 38.

Pentru disputa cu Colonești, Pucioasa a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Priseceanu – Călin, Marina, Georgescu, Parghel – Grigorescu, Lungeanu, Grigore, Iamandache – Nisipeanu, Marmandiu, iar în actul secund a mai intrat Diță.

După eșecul cu Vedița, Pucioasa se află pe locul 14 în serie, cu 4 puncte acumulate. Etapa viitoare, pe teren propriu, “bombonarii” înfruntă pe CSM Slatina.

Sursă foto: arenaolteana.blogspot.com