Alertă în localitatea Viișoara, unde două mașini s-au făzut scrum! Chiar dacă pompierii au intervenit la timp, aceștia nu au mai putut salva autoturismele, care au ars în totalitate.
Incendiul se pare că a izbucnit în momentul când s-a încercat transvazarea combustibilului de la o mașină la alta, producându-se astfel electricitate statică.
Pentru lichidarea incendiului au intervenit pompierii de la ISU Dâmbovița, din cadrul Detașamentului Târgoviște. Aceștia au deplasat în zona incendiului o autospecială. De asemenea, a fost salvat un autoturism aflat în imediata apropiere.














