Acțiune de dezinsecție împotriva insectelor de disconfort și a dăunătorilor și la Găești.
Miercuri, 17 iulie, primăria anunță că vor începe tratamentele de dezinsecție aeriană.
Zborul se va executa în perioada 17 – 21 iulie și se vor folosi substanțe avizate de Ministerul Sănătății.
Atenție: acestea sunt toxice pentru albine și organisme acvatice.
Combaterea se efectuează doar o singură zi în intervalul menționat, în funcție de condițiile meteo.
Crescătorii de albine sunt rugați să ia măsuri pentru protejarea acestora, iar primăria este înștiințată că informarea apicultorilor trebuie să se facă sub semnătură, conform legilor în vigoare.














