Mascații au descins, la începutul acestei săptămâni, la locuința unui bărbat de 34 de ani din comuna Ulmi, într-un dosar penal privind nerespectarea regimului armelor și munițiilor.
În urma verificărilor, oamenii legii au descoperit și au indisponibilizat un pistol supus autorizării, precum și muniția aferentă acestuia.
,,La data de 23 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Dâmbovița, sub coordonarea unui procuror de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Târgoviște, au pus în aplicare un mandat de percheziție domiciliară, la locuința unui bărbat, de 34 de ani, din comuna Ulmi.
Activitățile au fost desfășurate în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de nerespectarea regimului armelor și munițiilor.
În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub coordonarea procurorului de caz.
Activitățile au beneficiat de sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Dâmbovița”, a precizat IPJ Dâmbovița.














