Accident mortal în Dâmbovița! O șoferiță de 69 de ani și-a pierdut viața după impactul dintre două mașini. Victima s-a stins l-a spital

Publicitate

Un accident cumplit s-a produs, miercuri după-amiază, pe DN 71, pe raza localității Moțăieni. În urma impactului, o femeie, de 69 de ani, din București, și-a pierdut viața. Aceasta conducea unul dintre autoturismele implicate în coliziune. Din cauza leziunilor grave, femeia s-a stins la spital.

Tot la Unitatea de Primiri Urgență a ajuns o altă femeie, pasageră, tot în mașină condusă de șoferiță.

,,În jurul orei 13:42 am fost solicitați să intervenim în cazul unui eveniment rutier produs în comuna Moțăieni, DN 71. Garda de Intervenție Fieni a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o autospecială SMURD, iar Serviciul de Ambulanță Județean Dâmbovița cu o autospecială.

La sosirea echipajelor au fost identificate două autoturisme implicate în eveniment și două victime, de sex feminin. Acestea au fost asistate medical, ulterior fiind transportate la spital pentru îngrijiri suplimentare. Concomitent au fost asigurate măsurile de prevenire și stingere a incendiilor”, a transmis ISU Dâmbovița.

Vinovat pentru producerea accidentului este un șofer de 65 de ani, din Moțăieni. Bărbatul de 65 de ani a fost testat cu aparatul etilometru, rezultatul fiind negativ. Polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.

,,Astăzi, 24 iunie a.c., în jurul orei 13:45, polițiștii Formațiunii Rutiere Fieni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier în comuna Moțăieni.

Din primele date, polițiștii au stabilit faptul că un bărbat, de 65 de ani, din comuna Moțăieni, în timp ce ar fi condus un autoturism pe DN 71, în comuna Moțăieni, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie, de 69 de ani, din municipiul București.

În urma coliziunii, o femeie, de 62 de ani, pasageră în primul autoturism și șoferița de 69 de ani, au fost rănite, fiind transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Din nefericire, în ciuda eforturilor depuse de cadrele medicale, femeia de 69 de ani, din municipiul București, a decedat”, a precizat IPJ Dâmbovița.

 

 

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!