Chindia Târgoviște a dat de pământ cu liderul Ligii a 2-a într-un meci amical

Chindia Târgoviște și-a arătat din plin colții, astăzi, în testul de verificare cu  Petrolul Ploiești, liderul Ligii a 2-a. Pe arena de pe “Ilie Oană”, inițial jocul trebuia să aibă loc la Strejnic,  dâmbovițenii au defilat și dispus de “lupii” prahoveni cu un categoric 4-1. Golurile Chindiei au fost marcate de Dulca (67), Neguț (82), Popa (98) și Florea (105). Pentru gazde a deschis scorul Jarovic, în minutul 36.

Meciul a fost împărțit în două reprize inegale, prima de 60 de minute, iar cea de-a doua de 45 de minute.

În disputa cu petroliștii, Chindia a început jocul într-o formulă de echipă alcătuită din Pop – Martac, Celea, Kocic, Ioniță -Atanase,Suciu, Jipa, A. Șerban – Stoian, Cherchez, iar în actul secund au mai intrat Căbuz – Corbu, Căpușă, Iacob, Rumbullaku, Neguț, Dulca, Popadiuc, Matiș, Popa și Florea.

Vineri, 19 noiembrie, de la ora 20.30, tot pe stadionul “Ilie Oană”, Chindia va întâlni în campionat, în etapa a 16-a, pe Rapid București.

Sursă foto: fcpetrolul.ro