Început de săptămână negru pe o șosea din județul Suceava! Șoferul unui autoturism s-a aflat pentru ultima dată la volan. Acesta și-a pierdut viața într-un accident înfiorător, luni de dimineață, pe DN 17, pe raza localității Poiana Stampei.
Nenorocirea a avut loc în momentul când autoturismul a fost lovit de un TIR. În urma impactului teribil, mașina a fost strivită de autotren, iar bărbatul a rămas încarcerat.
La fața locului au intervenit pompierii militari cu două autospeciale dotate cu accesorii pentru descarcerare și o ambulanță SMURD, sprijiniți de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean (SAJ) Suceava, însoțit de un medic.
Șoferul TIR-ului conștient și cooperant, a fost preluat de echipajele de la fața locului și i s-au acordat îngrijiri medicale, el refuzând să fie transportat la spital”, a transmis ISU ,,Bucovina” Suceava.














