Târgoviște: Cum s-a produs accidentul dintre o mașină și o motocicletă din apropierea Camerei de Comerț. O șoferiță, vinovată pentru impactul violent

Publicitate

Luni la orele amiezii, în municipiul Târgoviște, în apropierea Camerei de Comerț Dâmbovița, a avut loc un accident violent între un autoturism și o motocicletă. În urma impactului, motociclistul, un tânăr, de 27 de ani, din Târgoviște, a fost rănit. Acesta a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Vinovată pentru producerea accidentului a fost o șoferiță, de 54 de ani, din orașul Găești.

„Din verificările preliminare, s-a stabilit faptul că o femeie, de 54 de ani, din orașul Găești, în timp ce ar fi condus un autoturism pe strada Maior Brezișeanu Eugen, din municipiul Târgoviște, la intersecția cu Calea Câmpulung, ar fi intrat în coliziune cu o motocicletă condusă de un tânăr, de 27 de ani, din municipiu.

În urma impactului, motociclistul a fost rănit, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Ambele persoane implicate au fost testate în vederea depistării consumului de alcool, rezultatele fiind negative. Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier”, a precizat IPJ Dâmbovița.

Zona accidentului a fost asigurată de pompierii Detașamentului Târgoviște, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, precum și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Dâmbovița.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!