Remiză pentru FC Pucioasa la startul returului

FC Pucioasa a început returul Ligii a 3-a cu o remiză. Pe teren străin, dâmbovițenii au încheiat la egalitate, 1-1, disputa cu Olimpic Cetate Râșnov, joc ce a contat pentru etapa a zecea a campionatului.

FC Pucioasa a fost condusă la Râșnov încă din minutul 6, în urma reușitei semnate de Alupoaie. Golul egalizator al formației antrenate de Vasile Bârdeș a fost reușit de căpitanul Narcis Marina în ultimul minut de joc.

Împotriva brașovenilor, Pucioasa a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Ghițescu – Simion, Marina, Diță, Calofir – Țilică, Lungeanu, Dragnea, Stoica – Nisipeanu, Enache. Rezerve au fost Andrei, Samoilă și Ene.

După remiza de azi, Pucioasa a rămas cu pe locul 3, cu 21 de puncte acumulate, după zece meciuri disputate. Etapa viitoare, acasă, Pucioasa va înfrunta Târgu Secuiesc.