Impact frontal între două autoturisme, din cauza unei șoferițe neatente ! Doi copii și două femei au ajuns de urgență la spital

Sursă foto: Fcaebook INFO TRAFIC PRAHOVA
Publicitate

Doi copii și două femei au ajuns de urgență la spital, duminică, după ce au fost implicați într-un accident violent, pe o stradă din apropierea Gării Sud din Ploiești. Cele patru persoane au fost rănite în urma impactului dintre două autoturisme.

Unul dintre copiii implicați în accident are 3 ani, iar celălalt, 14. Pe lângă copii au mai fost rănite o pasageră, dar și o șoferiță, care este vinovată pentru producerea coliziunii. La volanul celui de-al doilea autoturism implicat în accident se afla un bărbat, de 33 de ani.

„Din primele cercetări la faţa locului a reieşit faptul că o femeie de 38 de ani, care conducea un autoturism, pe strada Marin Mehedinţeanu, din direcţia Bulevardul Bucureşti către strada Depoului, la un moment dat ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism condus de către un bărbat de 33 de ani.

În urma producerii accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală atât a conducătoarei auto cât şi a altor trei persoane, respectiv un copil de 3 ani, o minoră de 14 ani şi o femeie de 31 de ani, pasageri în cele două autoturisme. Aceștia au fost transportați la spital pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Din cauza leziunilor suferite conducătoarea auto nu a putut fi testată cu aparatul etilotest, urmând să îi fie recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei”, a transmis IPJ Prahova.

Polițiștii continuă cercetările în acest caz pentru stabilirea situaţiei de fapt şi luarea măsurilor legale care se impun, în urma evenimentului fiind deschis dosar penal care vizează comiterea infracţiunii de vătămare corporală din culpă.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!