George Simion, după ieșirea de la urne: „Am votat împotriva nedreptăților făcute poporului român, am votat împotriva inechităților și umilințelor”

Publicitate

Candidatul AUR la președinția României, George Simion, s-a prezentat duminică de dimineață la urne. Acesta a votat în jurul orei 08.00, la o secție din Mogoșoaia, județul Ilfov. El a venit însoțit de soția sa și, la fel ca în turul I, de fostul candidat la președinție, Călin Georgescu.

George Simion a susținut și o scurtă declarație ieșirea de la urne, susținând că a votat „împotriva abuzurilor și împotriva sărăciei”.

„Am votat împotriva nedreptăților făcute poporului român, am votat împotriva inechităților și umilințelor la care surorile și frații noștri au fost supuși și aici, în actualele granițe, și pretutindeni, am votat împotriva abuzurilor și împotriva sărăciei, am votat împotriva celor care ne desconsideră pe toți, dar totodată am votat pentru viitorul nostru, care să fie decis doar de români, pentru români și pentru România. Așa să ne ajute Dumnezeu”, a declarat George Simion.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!