Unul dintre cei mai influenți oameni de fotbal dâmbovițeni a trecut la cele veșnice. Vali Junghie, fostul președinte al fostei divizionare D Voința Perșinari a decedat. Acesta era fost membru în comitetul Executiv.
“Ne exprimăm regretul profund față de trecerea la cele veșnice a fostului președinte de club (Voința Perșinari) și membru al Comitetului Executiv, Vali Junghie.
Fotbalul dâmbovițean a pierdut un pm cu o îndelungată și apreciată activitate, un om cu suflet mare.
AJF Dâmbovița transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate! Dumnezeu să-l odihnească în pace!”, se arată pe pagina de Facebook a Asociației Județene de Fotbal Dâmbovița.
Sursă foto: AJF Dâmbovița














