Cursuri suspendate la o grupă de copii din cadrul unei Grădinițe din Târgoviște! S-a trecut la sistemul online

Publicitate

Valul 4 al pandemiei își face tot mai mult prezența în sistemul de învățământ din județul Dâmbovița. O grupă de copii din cadrul Grădiniței cu Program Prelungit nr. 2 din Târgoviște și-a suspendat cursurile față în față și a trecut la predarea online începând de marți, 21 septembrie.

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Dâmbovița a luat o astfel de decizie după ce un cadru didactic a fost confirmat cu Covid-19. Suspendarea cursurilor fizice se va întinde pe o perioadă de 14 zile.

“Art. 1. Începând cu data de 21.09.2021, se aprobă suspendarea cursurilor cu prezență fizică pentru o perioadă de 14 zile și desfășurarea activității didactice în sistem online pentru grupa mijlocie B din cadrul Grădiniței cu Program Prelungit nr. 2 Târgoviște.
Art. 2. Hotărârea C.J.S.U. nr. 143/17.09.2021 se modifică în mod corespunzător, potrivit dispoziţiilor prezentei hotărâri.
Art. 3. Prin grija Secretariatului Tehnic Permanent al Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Dâmboviţa, prezenta hotărâre se transmite Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Inspectoratului General pentru Situaţii de Urgenţă, membrilor Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă Dâmboviţa, Direcţiei de Sănătate Publică Dâmboviţa, Inspectoratului Şcolar Judeţean Dâmboviţa, precum şi primarului Municipiului Târgoviște, în calitate de preşedinte al Comitetului Local pentru Situaţii de Urgenţă”, se arată într-o Hotârâre a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Dâmbovița.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!