Schimbări majore la Chindia Târgoviște în această perioadă! Clubul dâmbovițean s-a despărți, joi, 18 septembrie, de trei oameni cheie din staff-ul administrativ.
Astfel, începând de ieri, Chindia Târgoviște a încetat de comun acord raporturile contractuale cu Marcel Ghergu (director executiv), Ciprian Iugulescu (director sportiv) și Mihaela Gălățeanu (contabil).
De asemenea, în urma reorganizării administrative din club, Dragoș Pătru va prelua funcția de team-manager, potrivit noilor hotărâri din club.

„Chindia Târgoviște anunță încetarea de comun acord a raporturilor contractuale dintre club și Marcel Ghergu (director executiv), Ciprian Iugulescu (director sportiv) și Mihaela Gălățeanu (contabilă). Chindia Târgoviște le mulțumește tuturor pentru aportul adus pe toată durata colaborării și le dorește mult succes în proiectele viitoare. În urma reorganizării administrative, Dragoș Pătru va prelua funcția de team manager”, se arată într-o informare a clubului târgoviștean.














