Clipe dramatice pentru patru tineri, în noaptea de sâmbătă spre duminică! Aceștia au ajuns de urgență la spital după ce s-au răsturnat cu mașina pe o stradă din Orăștie, județul Hunedoara.
Accidentul a avut loc în momentul când șoferul, un tânăr de 19 ani, a pierdut controlul direcției de deplasare. Pentru început, mașina s-a izbit de un stâlp de electricitate, iar apoi s-a răsturnat. Pe lângă șofer, în autoturism s-au mai aflat trei pasageri (o femeie și doi bărbați), cu vârste cuprinse între 18 și 20 de ani.
După verificările efectuate de polițiști a ieșit la iveală că șoferul avea permisul de conducere suspendat. Oamenii legii au efectuat cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii accidentului.
„În cursul nopții trecute, în jurul orei 02:20, un tânăr de 19 ani, din Orăștie, a provocat un accident rutier pe strada Căstăului, din municipiu. Din primele cercetări, se pare că șoferul ar fi pierdut controlul asupra direcției de mers și a părăsit partea carosabilă, lovind un stâlp de susținere a rețelei electrice.
În urma impactului, atât conducătorul auto, cât și trei pasageri — tineri cu vârste cuprinse între 18 și 20 de ani — au suferit vătămări corporale. Toți au fost transportați de urgență la spital pentru îngrijiri medicale.
Polițiștii sosiți la fața locului au constatat că tânărul aflat la volan avea dreptul de a conduce suspendat, motiv pentru care cercetările au fost extinse și sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere a unui autovehicul având dreptul de a conduce suspendat.
Cercetările sunt continuate în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii accidentului”, a precizat IPJ Hunedoara.














