O șoferiță a trecut prin momente de groază sâmbătă, când s-a răsturnat cu mașina într-un șanț, de la marginea drumului național 5. Femeia, în vârstă de 52 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale, în urma accidentului cumplit. Aceasta a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Accidentul s-a produs între localitățile Remuș și Frățești, pe sensul de mers către Giurgiu.

„O femeie a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, în urmă cu puțin timp, pe DN 5, între localitățile Remuș și Frătești. Evenimentul a avut loc pe sensul de mers spre Giurgiu, fiind implicat un singur autoturism.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o autospecială de stingere, o descarcerare, o ambulanță SMURD și una SAJ. Aceștia au găsit autoturismul răsturnat pe o parte, în afara carosabilului.
Conducătoarea auto a fost preluată de echipajul SAJ și transportată la spital.
Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări”, a transmis ISU Giurgiu.















