Rezultat notabil pentru un judoka dâmbovițean la ediția din acest an a Campionatului Național U21 și Ne Waza, găzduit de orașul Deva, la sfârșitul săptămânii trecute.
Mihai Temelie, sportiv legitimat la CSȘ-CSM Târgoviște și antrenat de Romel Mușa, a obținut medalia de bronz la puternicul turneu. Sportivul dâmbovițean s-a clasat pe locul 3 al podiumului, în limitele categoriei 81 de kilograme, după ce l-a depășit într-una din finalele mici pe Adrian Olaru, de la LPS CSM Oradea.
La această categorie, campion al României a devenit Adrian Șulcă, de la U-CSM Cluj.














