Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița a anunțat, în această săptămână, că va permite accesul în instituție fără să fie nevoie de Certificatul verde. Astfel, toți antreprenorii din județ și nu numai vor avea accesul total fără să fie nevoiți să prezinte un astfel de document.
“Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița anunță că va permite accesul total la serviciile oferite, în condiții de siguranță. Toți antreprenorii pot avea acces în sediile noastre fără a prezenta Certificatul verde.
Pentru siguranță, vom solicita:
-să purtați în mod corect masca de protecție, care trebuie să acopere nasul și gura;
-să vă dezinfectați mâinile, atât la intrare, cât și la ieșire, folosind dezinfectantul pus la dispoziție;
-să respectați distanțarea socială, de cel puțin 2 metri între persoane, atunci când așteptați”, reiese dintr-un anunț al Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița.
O altă instituție care permite accesul fără Certificat verde este și Poșta Română. Toți clienții Poștei Române vor avea acces în unitățile poștale din întreaga țară fără a fi nevoiți să prezinte un astfel de act.














