Două mașini au fost implicate, la primele ore ale dimineții, într-un accident, în municipiul Târgoviște. Potrivit IPJ Dâmbovița, trei persoane au fost rănite, iar apoi transportate de urgență la spital.
În zona accidentului au ajuns pompierii de la ISU Dâmbovița, care au intervenit cu un 1 ASAS și 1 SMURD. Coliziunea dintre autoturisme, survenită din cauza neasigurării la schimbarea direcției de mers, a avut loc pe “Calea Câmpulung”, în apropiere apropiere de Priseaca.
Polițistii ajunși la fața locului au efectuat cercetări pentru a stabili cu exactitate circumstanțele accidentului.














