Intervenție de succes la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște! Bătrână de 77 de ani, salvată de echipa condusă de medicul cardiolog Ovidiu Țoni, după ce suferise un infarct miocardic acut

Publicitate

Intervenție de succes la Spitalul Județean de Urgență din Târgoviște la începutul acestei săptămâni! O bătrână, de 77 de ani, a fost salvată de echipa condusă de medicul cardiolog Ovidiu Țoni, după ce suferise un infarct miocardic acut.

Intervenția a constat în implantarea unui stent implantat și dezobstrucția completă a vasului.

„Începem dimineața în forță la Compartimentul de Cardiologie Intervențională Târgoviște. Pacientă de 77 de ani, cu infarct miocardic acut debutat în primele ore ale dimineții — stent implantat cu succes și dezobstrucția completă a vasului!”, a transmis medicul cardiolog târgoviștean Ovidiu Țoni, după dificila intervenție chirurgicală.

Publicitate