Asociația ”Marius și prietenii” are nevoie de susținere financiară! Va construi a patra casă în Dâmbovița, de data asta pentru o fetiță și mămica ei

Publicitate

Deja cunoscut dâmbovițenilor și nu numai, Marius Simionică, românul reîntors din Anglia de patru ani ca să își ajute compatrioții, se pregătește de construcția unei noi case în județul Dâmbovița!

Va fi a opta casă construită de la zero de Asociația ”Marius și prietenii”, din donațiile unor oameni de bine, care cred în cauza filantropică a lui Marius, în general români plecați peste hotare, și a patra în Dâmbovița.

Lucrările vor demara pe 7 martie, iar dacă vremea va permite, Marius Simionică speră ca Andreea și mama ei să aibă căsuța gata de Paști.

Andreea este o fetiță din Brăteștii de Jos, care locuiește cu mama ei, după ce și-a pierdut tatăl din cauza cancerului. Locuiesc este impropriu spus pentru că totul este o dărăpănătură.

”Pentru că faptele mereu demonstrează de ce vorbele nu înseamnă nimic și nici nu vor însemna vreodată…. Au trecut 3 zile de când am anunțat intenția de a construi cea de a 8-a noastră casă pentru Andreea și mămica ei.

De atunci am reușit să mai punem câteva lucruri la punct și țin să vă anunț că pentru «Marius și Prietenii» va fi Casa Nr.8 și după o discuție cu Ștefan Voloseniuc  am convenit să începem efectiv lucrul pe data de 7 martie (dacă timpul va fi de partea noastră)!

Știu, sună minunat, chiar fantastic, însă ne dorim enorm de mult să dăruim această casă în perioada Paștelui, însă pentru asta este nevoie să ne mobilizam cât mai mulți dintre noi, fiecare cum poate.

De asemenea fac un apel la toți oamenii de afaceri sau companii/firme din județul Dâmbovița pentru că orice mic ajutor ne va ajuta ca împreună să îi schimbăm destinul acestei micuțe care a trecut prin cea mai mare dramă prin moartea tatălui ei de cancer.

Orice simplu share ne ajută, orice mică donație în bănuți sau chiar materiale de orice fel. Sper din suflet să vină alături de noi și cât mai mulți oameni din Dâmbovița și altfel să reușim că de Paște să îi dăm cheile Andreei”, a transmis Marius Simionică.

Oricine dorește să îi trimită ceva lui Andreei o poate face prin voluntarul Asociației care locuiește foarte aproape de ea și îi poartă grija de peste doi ani, Adina Sophia!

MODALITĂȚI PENTRU DONAȚII pentru Casa nr 8 sunt:

Donatii prin PayPal:

PayPal: https://www.paypal.me/donatiinuk

Donații cu absolut orice card (inclusiv revolut), în orice monedă şi comision 0 direct pe site-ul Asociației ”Marius și prietenii”:

https://www.mariussiprietenii.com/

Transfer bancar in conturile asociației:

Titular cont: Asociatia Marius si Prietenii

Cont Lei: RO42RNCB0133163415260001

Cont EURO:RO15RNCB0133163415260002

Cod Swift: RNCBROBU

Cod Bic: RNCB

Banca Comercială Română, sucursala oraşului Titu, județul Dâmbovița

Iar pentru conturile de Marea Britanie, pot fi lăsate mesaje sau comentarii pe contul de facebook ak lui Marius Simionică la linkul https://www.facebook.com/simionicagrasumarius

Vă reamintim că Asociația a reușit să mai construiască alte trei case pentru dâmbovițeni greu încercați de soartă, schimbându-le radical viața. La Vlădeni, pentru o mamă care crește singură șase fetițe, la Gheboaia, pentru familia Mocanu (caz cunoscut în presă ca ”Micile prințese din hambar”), de asemenea, cu șase copii, dar și în satul Bolovani, comuna Cornățelu, a fost renovată complet casa lui ”nea Gheorghe”, un bătrân infirm, căruia i-a murit soția, și care are grijă de unicul său fiu, adult, însă cu probleme psihice după un accient.

 

 

 

 

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!