Accident cu victime multiple în urma impactului dintre două mașini! A fost solicitat elicopterul SMURD după ce o persoană a rămas încarcerată

Sursă foto: ISU Dobrogea
Publicitate

Un accident îngrozitor a avut loc, vineri, pe DC86A, între Lumina și Năvodari, în județul Constanța. În urma impactului dintre un autoturism și o dubă, mai multe persoane au fost rănite, iar una dintre acestea a rămas încarcerată. La fața locului a aterizat și un elicopter SMURD, care a preluat o persoană rănită.

O victimă a suferit un traumatism toracic și răni ale membrelor superioare, o altă victimă are un traumatism toracic. Au fost transportați la UPU a Spitalului Județean Constanta 2 adulți cu elicopterul SMURD și ambulanța SAJ. Alți 3 adulți și 2 copii au fost asistați la locul accidentului.

„La fața locului intervine Statia Midia cu o autospecială de stingere, Descarcerarea de la Detașamentul Fripis, Elicopterul SMURD, un echipaj SAJ, două echipaje SMURD și autospeciala pentru victime multiple, a transmis ISU Dobrogea.

 

 

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!