Campioana en-titre a României la volei feminin și-a arătat din plin superioritatea în etapa a 6-a a campionatului. Pe teren propriu, sportivele antrenate de Giovanni Caprara și-au arătat din plin colții și au învins cu 3-1 (25-21, 23-25, 25-17, 25-14), pe Dinamo București.
Succesul cu formația din capitală a fost al patrulea din acest sezon pentru dâmbovițence. Înaintea victoriei cu Dinamo, CSM mai învinsese pe Turda, Mioveni și U. Cluj.
Marcatoarele CSM-ului în disputa cu Dinamo au fost A. Matei 22 p, D. Erzen 15, R. Buterez 13, N. Ortiz Ruiz 13, L. Meyer 8, M. Yordanova 1, D. Boris 1 și L. Bagaeva 1.
Cu 14 puncte acumulate, CSM Târgoviște se menține pe locul 2, după liderul CSM Volei Alba Blaj. Etapa viitoare, în deplasare, dâmbovițencele vor înfrunta pe Rapid București.














