A fost alertă duminică după-amiază, în satul Podu Rizii, comuna Sălcioara, după ce sute de baloți ce paie, aflați într-o remorcă, au fost cuprinși de flăcări! Pompierii Detașamentului Titu au intervenit în forță pentru lichidarea incendiului. Aceștia au acționat cu trei autospeciale de stingere cu apă și spumă.
„Pompierii militari din cadrul ISU Dâmbovița au intervenit în comuna Sălcioara, pentru stingerea unui incendiu produs la baloți de paie.
La sosirea echipajelor de intervenție, incendiul se manifesta la aproximativ 400 de baloți aflați într-o remorcă. Incendiul a fost localizat și echipajele au acționat pentru lichidarea acestuia”, a precizat ISU Dâmbovița.















