Pugiliștii de la CSM Târgoviște, de două ori bronz la Cupa României pentru cadeți

Pugiliștii Clubului Sportiv Municipal Târgoviște au urcat de două ori pe podium la Cupa României pentru cadeți. Sportivii antrenați de Nicu Tamaș nu au lăsat garda jos, iar la competiția de la Brezoi au cucerit două medalii de bronz.

Prima dintre ele a fost adjudecată de Ionuț Împărățel, la categoria 38 de kilograme. A doua a fost obținută de Mihnea Manea, în limitele categoriei 52 de kilograme. “Sportivii noștri s-au comportat bine la Cupa României. Ambii boxeri au muncit mult până au intrat în posesia medaliilor. Dacă erau puțin mai atenți puteau să ajungă în finală”, ne-a declarat Nicu Tamaș. Un alt sportiv de la CSM, Gabriel Ciufu (65 kg) a terminat competiția de la Brezoi, aproape de podium, pe locul 4.