”In memoriam Laura Stoica”, o nouă ediție a îndrăgitului concert anual de la Târgoviște, desfășurat în amintirea regretatei artiste.
O voce unică și extraordinară din muzica ușoară românească, stinsă în plin succes și plină tinerețe, care, pe 10 octombrie 2021, ar fi împlinit 54 de ani.
Consiliul Județean Dâmbovița, prin Centrul Județean de Cultură, cu respectarea tuturor măsurilor în vigoare în acest moment în contextul pandemiei de COVID-19, organizează vineri, 8 octombrie, de la ora 18, la Clubul Studenților din Târgoviște, o nouă ediție a concertului ”In memoriam Laura Stoica”.
În amintirea artistei vor urca pe scenă Orchestra Simfonică ”Muntenia”, condusă de dirijorul Daniel Jinga, alături de artiștii Alexandra Ușurelu, Bobby Stoica, Julie Mayaya, trupele Zavera și Distinto.
Toți aceștia ne vor reaminti de personalitatea uluitoare a Laurei, frumusețea și autenticitatea melodiilor ei, de artistul complet care a bucurat România, fie și pentru puțin timp.
Laura Stoica a primit în 2006, post-mortem, titlul de cetăţean de onoare al municipiului Târgovişte.
Atenție: Accesul se va face doar pe baza invitației care poate fi ridicată de la secretariatul Centrului Județean de Cultură Dâmbovița, începând cu data de 5 octombrie, între orele 8:00-16:00.
Este permisă participarea la spectacole doar cu purtarea măștii de protecție, pentru persoanele care: sunt vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 și au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare; prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore; prezintă rezultatul negativ certificat al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore; se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu SARS-CoV-2.
Persoanele sunt obligate să facă dovada vaccinării prin intermediul certificatelor digitale ale Uniunii Europene privind COVID-19. Este necesară și prezentarea unui act de identitate.














