Moarte cumplită pentru doi muncitori, de aproximativ 55 de ani! Cei doi bărbați și-au pierdut viața după ce cupa unui excavator a căzut peste ei. Tragedia s-a petrecut, vineri după-amiază, în curtea unei firme, din orașul Turnu Măgurele, județul Teleorman.
Din păcate, la sosirea echipajelor de intervenție, cele două victime erau decedate, prezentând leziuni incompatibile cu viața. Acestea au fost extrase de sub cupă și brațul hidraulic al buldoexcavatorului de către pompieri.
”Cupă de excavator căzută peste 2 persoane în municipiul Turnu Măgurele, pe strada Stadionului, în curtea unui operator economic, se intervine cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare şi o ambulanţă SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Turnu Măgurele şi două ambulanţe SAJ, dintre care una încadrată cu medic”, a transmis ISU Teleorman.
Sursa citată a precizat că în sprijinul acestor echipaje s-a mai deplasat o autospecială de descarcerare grea, de la Detaşamentul de Pompieri Alexandria.














