Doi pensionari aflați pe tricicluri electrice, au ajuns la spital de urgență după ce au intrat în plin unul în celălalt într-o intersecție din orașul Teiuș, județul Alba. În urma accidentului, ambii seniori, unul de 77 de ani și altul de 80 de ani, au fost transportați de urgența la spital.
Impactul ar fi avut loc în momentul în care unul dintre aceștia s-ar fi angajat în depășirea unui triciclu condus de celălalt vârstnic, moment în care ar fi virat la stânga, fără a se asigura, intrând în coliziune cu acesta.
„La data de 21 iunie, în jurul orei 12.12, Poliția Orașului Teiuș au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe strada Decebal din oraș, a avut loc un eveniment rutier.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat faptul că un bărbat, în vârstă de 77 de ani, din orașul Teiuș, în timp ce se deplasa cu un triciclu electric, pe strada Decebal, s-ar fi angajat în depășirea unui triciclu condus de către un bărbat, în vârstă de 80 de ani, din orașul Teiuș, care ar fi virat la stânga, fără a se asigura, intrând în coliziune cu acesta.
În urma evenimentului rutier, cei doi bărbați au suferit leziuni corporale, fiind transportați la spital pentru a le fi acordate îngrijiri medicale. Aceștia au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative”, a precizat IPJ Alba.














