Flacăra Moreni, învinsă într-un amical cu 8 goluri, 3 penalty-uri şi un autogol

Flacăra Moreni nu a arată deloc bine înaintea primului meci oficial din noua stagiune. Ieri, într-un nou test de verificare, “lupii” de pe malul Cricovului au cedat cu 3-5 în fața lui Astra Giurgiu II. Morenarii au început disputa cu Astra II cu frâna de mână trasă, iar după primul sfert de oră s-au trezit conduși de adversar cu un sec 3-0, în urma reușitelor semnate de Șerban (3 – pen, 11) și Grecu (15-pen). Câteva minute mai târziu, Zidăroiu a irosit o lovitură de la 11 metri pentru Flacăra, cu 13 minute înainte de pauză, Lețu a redus din handicap pe tabelă. În primul sfert de oră al actului secund, morenarii au mai redus o dată din diferență prin Tudor, după care Zaharia a dus scorul la 4-2 în favoarea Astrei II. Pe final de joc, un apărător al Astrei și-a băgat mingea în propria poartă, iar în ultimele secvențe ale întâlnirii, Corduneanu a stabilit scorul final al meciului: 5-3 pentru Astra II. În disputa cu giurgiuvenii, antrenorul morenarilor, Gabriel Paraschiv  a mizat pe o formulă de echipă alcătuită din Duță – Niță, E. Matei, Oaie, Cernea – Calofir, Vârtej – Zidăroiu, Drăgan, Neculăescu – Lețu, iar în actul secund a mers pe un “11” format din Pandalache – D. Matei, Oaie, Constantin, Grigore (Tudor) – Neacșu, Anton – A. Negrea, Petculescu, Ilie – Iliescu. În primul amical din această vară, Flacăra fost învinsă de CS Cornu (2-1). Miercuri, pe 31 iulie, de la ora 17.30, Flacăra va evolua împotriva lui CS Blejoi, într-un joc oficial, ce va conta pentru primul tur al Cupei României – ediția 2019 – 2020. Disputa dintre cele două formații va avea lor pe terenul prahovenilor.