Exerciţiu la Spitalul Municipal din Moreni. Cetăţenii sunt rugaţi să nu intre în panică

Publicitate

Miercuri – 24 octombrie, la Spitalul Municipal Moreni, începând cu ora 19:00, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Basarab I” al judeţului Dâmboviţa va desfăşura un exerciţiu de cooperare şi conducere, cu forţe şi mijloace în teren, pentru „Pregătirea, organizarea şi desfăşurarea acţiunilor de intervenţie pe timpul situaţiilor de urgenţă generate de cutremure”. Rugăm cetăţenii care tranzitează zona respectivă să nu intre în panică, să rămână calmi și să respecte indicaţiile autorităţilor, fiind vorba despre un exerciţiu.

ISU Dâmbovița

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!

LASĂ-NE UN COMENTARIU

Scrie comentariul tău
Introdu numele