Dâmbovițeanul Daniel Popa, încă o reușită în tricoul Universității Cluj! A marcat în meciul cu UTA Arad și a ajuns la cota 7

Atacantul dâmbovițean și-a făcut din nou datoria în tricoul Universității Cluj-Napoca. Fotbalistul originar din Pietroșița și-a trecut în cont o nouă reușită pentru echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău.

În disputa cu UTA Arad, de pe teren propriu, U. Cluj a fost învinsă cu 1-3, dar atacantul dâmbovițean a marcat singurul gol al „Șepcilor roșii”. „Popică” a înscris în minutele de prelungire ale primei reprize printr-un șut senzațional de la marginea careului mare.

După golul realizat cu UTA, Popa a ajuns la cota 7 în tricoul Universității în actuala stagiune. Dâmbovițeanul este al doilea marcator al Universității în acest sezon, după Dan Nistor, care are 9 goluri semnate.

Daniel Popa a ajuns la Universitatea Cluj în vara anului trecut de la Chindia Târgoviște.