Lucrările la Colegiul Național Nicolae Titulescu din Pucioasa se derulează în ritm alert, ianuarie fiind un termen avansat pentru reîntoarcerea la cursuri în condiții excelente a elevilor și cadrelor didactice, așa cum și primarul orașului, Constantin Ana, a transmis într-un mesaj postat pe Facebook.
La cea mai importantă unitate de învățământ din orașul stațiune, Colegiul Național ”Nicolae Titulescu” din Pucioasa se derulează, din august 2020, un proiect care presupune consolidarea, reabilitarea, modernizarea, extinderea și dotarea actualului sediu, valoarea investiției fiind de aproximativ 15 milioane lei.
Vestea bună este că s-a ajuns și la etapa amenajării exteriorului Colegiului.
„Pentru că este păcat ca moderna clădire a CNNT să rămână încadrată de o curte degradată, prima investiție a anului 2022 va viza amenajarea incintei, a terenurilor de sport și a sălii de sport a Colegiului!”, a declarat primarul orașului, Constantin Ana.
Această investiție va fi realizată în prima parte a anului viitor, iar în anul școlar 2022-2023 toate investițiile la CN Titulescu vor fi finalizate.















