Chindia Târgoviște a remizat în cel de-al patrulea amical al verii. Atacantul Gabriel Dodoi, la primul gol în tricoul roș-albastru

Sursă foto: Facebook Ceahlăul Piatra Neamț

Chindia Târgoviște a încheiat printr-o remiză cel de-al patrulea meci amical din această vară. Pe terenul bazei sportive „Campo Verde” din Ghimbav, dâmbovițenii au terminat la egalitate, 1-1, cu Ceahlăul Piatra Neamț.

În disputa programată miercuri după-amiază, nemțenii au deschis scorul, în prima repriză, prin Alex Anton, iar Chindia a reușit să restabilească egalitatea, în debutul actului secund, prin atacantul Dodoi.

Antrenorul Chindiei Dragoș Militaru a mizat în partida cu Ceahlăul pe o formulă de echipă alcătuită din Răilean – Roberto, Marc, Dinu, Anisorac – Leo Indio, Botogan, Matiș, Blejdea – Dodoi, Moldoveanu. În repriza a doua au mai intrat Popescu – Gîț, Petre, Plămadă, A. Ioniță, Prejmerean, Zamfir, Manolache, Călin și V. Ioniță.

Joi, 20 iulie, Chindia trebuia să întâlnească pe Olimpic Zărnești, într-un nou meci amical, dar acesta a fost anulat. Pe 21 iulie, târgoviștenii vor pune punct cantonamentului centralizat de la Poian Brașov.

În primele patru amicale ale verii, Chindia a înregistrat două victorii, o remiză și o înfrângere.