Victorie pentru FC Aninoasa înainte de vacanță | GALERIE FOTO

FC Aninoasa a încheiat anul cu victorie! Divizionara C a învins, ieri după-amiază, într-un meci amical echipa juniorilor A de la CSȘ Târgoviște, cu scorul de 4-1. Elevii lui Cristi Bălașa și-au arătat superioritatea încă din prima repriză, când Codroiu (13) a deschis scorul, iar Nedelea a majorat diferența (33).

Aninoasa și-a arătat colții și în actul secund marcând alte două goluri prin Blas (56) și Sucală (67). Singura reușită a juniorilor de la CSȘ a fost semnată de Nuță, din penalty, cu 12 minute înainte de finalul întâlnirii. După testul de verificare cu CSȘ Târgoviște, jucătorii Aninoasei au intrat într-o binemeritată vacanță, care va dura până la jumătatea lunii ianuarie.

FC Aninoasa – CSȘ Târgoviște (jun. A)   4-1 (2-0)

Marcatori: Codroiu (13), Nedelea (33), Blas (56), Sucală (67)/ Nuță (68- pen).

Aninoasa: Priseceanu – Năstase, Marina, Neaga, Diță – Blas – Călinescu, Grigorescu, Andronache, Nedelea – Codroiu. Au mai jucat: I. Radu, Matei, Sucală, Maican, Mitrea. Antrenor: Cristian Bălașa.

CSȘ Târgoviște: Mihai – Nedelcu, Marica, Ilie, Necula – Săvulescu, Iamandache, Godinac, Bucur – Marcu, Nuță. Au mai jucat: Răducanu, Nicolae, Matei, Stoican. Antrenori: Nicu Croitoru și Cosmin Toboșaru