Un bărbat de 33 de ani a scăpat miraculos cu viață după ce a fost implicat într-un accident îngrozitor de DN 5, în afara localității Uzunu, județul Giurgiu. În timp ce deplasa pe sensul de mers spre București, bărbatul a pierdut controlul direcției de deplasare a autoturismului și s-a înfipt cu acesta într-un TIR.
La scurt timp după accident, bărbatul a fost transportat de urgență la spital pentru îngrijiri medicale.
„Un bărbat a avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, în această după-amiază, pe DN5 în afara localității Uzunu. Evenimentul a avut loc pe sensul de mers spre capitală, find implicate un autotren și un autoturism.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SAJ și poliția.
Conducătorul autoturismului a fost preluat de ambulanță și transportat la spital. Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări”, a precizat ISU Giurgiu.














