Spărgătorul nocturn al magazinelor din Târgoviște a fost prins de polițiști

Publicitate

Spărgătorul magazinelor și agențiilor de turism din zona centrală a municipiului Târgoviște a fost prins de lucrătorii Biroului Investigații Criminale. Potrivit informațiilor oferite de polițiști, hoțul este un bărbat din Perșinari, de 27 de ani, pe nume M.L.A.

După ceva a fost depistat la Târgoviște, acesta a fost reținut, urmând să fie cercetat pentru  furturile recente. Bărbatul din Perșinari este recidivist. În urma altor infracțiuni a fost plasat în arest la domiciliu, dar nu a respectat condițiile impuse și astfel pe numele său a fost emis mandat de arestare.

Mai mult, după ce  s-a sustras arestării, plecând de acasă, acesta și-a continuat activitatea infracțională. Bărbatul a spart magazinele și agențiile de turism in noaptea de duminică spre luni.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!