Înfrângeri pe linie pentru Flacăra Moreni și FC Pucioasa în etapa a 2-a a campionatului

Ziua de ieri a fost una neagră pentru divizionarele C dâmbovițene. Atât, Flacăra Moreni, cât și FC Pucioasa nu au putut obține nici un punct în deplasările pe care le-au avut în etapa a doua a Ligii a 3-a.

Flacăra a fost învinsă, cu 1-0, de Sporting Roșiori, la capătul unui gol marcat de Liviu Floricel, în minutul 20.

De asemenea, Pucioasa a pierdut cu același scor (0-1), disputa cu Steagul Roșu Brașov, după ce Marian Cristescu a semnat singurul gol al întâlnirii în primul sfert de oră al întâlnirii. După scurgerea rundei a doua, Pucioasa se află pe locul 15, iar Flacăra 12 în seria C3.

Etapa viitoare, în fața propriilor fani, Flacăra va înfrunta Tractorul Cetate, iar Pucioasa pe Progresul Spartac București.