Dâmbovițeanul Cristian Neguț, omul cu golul în disputa dintre Hermannstadt – CFR Cluj! La prima reușită în tricoul sibienilor

Dâmbovițeanul Cristian Neguț a spart gheața în echipamentul celor de la FC Hermannstadt! Luni seara, mijlocașul a reușit să marcheze primul gol pentru gruparea ardeleană. În disputa FC Hermannstadt – CFR Cluj, încheiată cu scorul de 1-0 pentru gazde, fostul fotbalist al Chindiei Târgoviște a marcat singurul gol al întâlnirii.

În minutul 62, Neguț a primit mingea în marginea careului și apoi la executat pe portarul CFR-ului printr-un în vinclu. Patru minute mai târziu, dâmbovițeanul a punctat din nou, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Cristian Neguț a ajuns în vară la Hermannstadt de la Chindia Târgoviște. În actuala stagiune, în tricoul sibienilor a evoluat în 14 meciuri, la capătul cărora a marcat un gol și a oferit 2 assist-uri. Potrivit Transfermarkt.com, cota de piață a jucătorului de 27 de ani este 550.00 de euro.

După 15 etape disputate în Superligă, Hermannstadt, echipa jucătorului dâmbovițean, se află pe locul 4, cu 23 de puncte acumulate.