Chindia Târgoviște a fost din nou învinsă de Viitorul Constanța. Ieri, într-un amical susținut la Călărași, roș-albaștrii au cedat cu 0-2 în fața elevilor lui Gică Hagi. Pe arena din Călărași, Chindia a primit câte un gol pe repriză, iar reușitele Viitorului au fost semnate de Matei (39) și Casap (59).
Pentru târgovișteni înfrângerea de ieri a fost a treia înregistrată în fața Viitorului în ultimele trei luni. Prima a fost tot într-un amical (0-3), iar a doua în campionat (0-1).
Sâmbătă, 14 septembrie, de la ora 18.30, Chindia va înfrunta, pe “Ilie Oană”, din Ploiești, pe Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci ce va conta pentru etapa a 9-a a campionatului.
Viitorul Constanța – Chindia Târgoviște 2-0 (1-0)
Marcatori: Matei (39), Casap (59).
Viitorul: Cojocaru – Leca, Mladen (64 Iacob), De Nooijer, Filip (64 Achim), Matei (64 Artean), Dulca (68 Mituletu), Casap (83 Onuț) – Houri (46 Țâru) – Calcan (64 Rivaldinho), Pitu (64 Iancu). Antrenor: Gheorghe Hagi.
Chindia: D. Moldovan (46 Popescu) – Dinu (60 Martac), Benga, Pițian, Dumitrașcu (60 Neciu) – Rață (43 L. Mihai), Dudea, dumiter – Yameogo (60 Neguț), D. Florea (75 Șerban), Cherchez (60 Burlacu). Antrenor: Viorel Moldovan.
Sursă foto: afcchindiatragoviste.ro














