Un supergreu de bronz! Judoka Eric Pătulea a terminat pe podium în finala Naționalelor U23

Finala Campionatului Național de judo U23 a reprezentat un real succes pentru dâmbovițeanul Eric Pătulea. Judoka legitimat la CSȘ-CSM Târgoviște a terminat pe podium puternicul concurs, găzduit de Drobeta Turnu Severin, la sfârșitul săptămânii trecute.

După o evoluție destul de bună, sportivul antrenat de Romel Mușa și Dragoș Gogu a cucerit medalia de bronz, în limitele categoriei +100 de kilograme. Urcarea pe podium la Naționalele U23 reprezintă primul rezultat important obținut în acest an de supergreul de la CSȘ-CSM Târgoviște. Tot la Naționalele U23 alți judoka ai clubului dâmbovițean care au mai evoluat pe suprafața de tatami au fost Radu Andrei – cat. 100 kg (loc. 5), Mihai Temelie – 81 kg (loc. 7) și Andrei Moga  – 60 kg (loc. 9).