Start ratat pentru Selecționata AJF Dâmbovița în Cupa Regiunilor: 1-2 cu AJF Giurgiu

Start ratat pentru Selecționata AJF Dâmbovița în Cupa Regiunilor! Marți după-amiază, pe stadionul “Flacăra” din Moreni, formația antrenată de Marius Rotaru și Florin Anton a fost depășită, neașteptat, de Selecționata AJF Giurgiu, cu scorul de 2-1. Reușita câștigătoare a echipei adverse a picat în prelungirile partidei, fiind semnată de Ionuț Marin (90+1).

Împotriva Selecționatei din Giurgiu, dâmbovițenii au deschis scorul prin Georgian Verdeș, în minutul 27. Reușita egalizatoare a oaspeților a fost realizată de Ionuț Andrei, în minutul 40.

În disputa cu AJF Giurgiu, echipa dâmbovițeană a mizat pe un “11” alcătuit din Borțăneanu – Negulescu, Pahonțu, M. Sandu, Albu – Șerban, Verdeș, Penescu, Nedelea – M. Matei, I. Radu. Rezerve au fost: Nedelea – C. Anghelina, I. Anghelina, Dumitru, Iorga, Niță, Niculae, Costea și Blas.

Meciul cu Selecționata AJF Giurgiu a reprezentat debutul echipei AJF Dâmbovița în această competiție.

Următorul joc pentru AJF Dâmbovița în Cupa Regiunilor va fi împotriva Selecționatei AJF Prahova, pe 23 noiembrie.

Sursă foto: AJF Dâmbovița