Șase persoane au fost reținute în urma descinderilor efectuate în județele Dâmbovița și Ilfov

Publicitate

Descinderile în forță efectuate de procurorii DIICOT, în această săptămână, la traficanți de droguri din localitățile Crevedia, Butimanu, Ciocănești și Buftea nu au rămas fără urmări. În urma acțiunilor de amploare realizate, șase persoane au fost reținute pentru 24 de ore.

” În urma activităților desfășurate de polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Dâmbovița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul D.I.I.C.O.T. – Biroul Teritorial Dâmbovița, șase persoane au fost reținute pentru 24 de ore.

Acestea sunt bănuite de săvârșirea infracțiunilor de constituire a unui grup infracțional, trafic de droguri de risc și de mare risc, deținere în vederea consumului ilicit de droguri de risc și de mare risc și introducerea în țară, fără drept, de droguri de risc și mare risc.

Pe parcursul acestei zile, cei în cauză vor fi prezentați Tribunalului Dâmbovița pentru dispunerea unor măsuri preventive”, se arată într-un comunicat IPJ Dâmbovița.

Miercuri, 19 august, procurii DIICOT au efectuat 18 percheziții în județele Dâmbovița și Ilfov, la domiciliile unor persoane care aduceau droguri din Spania. La scurt timp după percheziții, 14 persoane au fost audiate la sediul DIICOT- Biroul Teritorial Dâmbovița.

Publicitate

Dacă ţi-a plăcut articolul, dă-ne un LIKE!