S-a reluat campionatul Ligii a 3-a. FC Pucioasa a terminat la egalitate duelul cu Plopeni

FC Pucioasa a obținut un punct important în primul joc oficial din acest an. La sfârșitul săptămâni, în etapa cu numărul 16 a Ligii a 3-a, formația dâmbovițeană a terminat la egalitate, 1-1, cu CSO Plopeni. Elevii lui Vasile Bârdeș și-au dorit foarte mult cele trei puncte, dar la final s-au mulțumit cu doar unul.

În disputa cu prahovenii, Pucioasa a deschis scorul prin Marina, în minutul 71, dintr-un penalty. Cu cinci minute înainte de final, dâmbovițenii s-au văzut egalați de adversar, după reușita semnată de Ciobanu.

Pucioasa a mizat în partida cu Plopeni pe o formulă de echipă alcătuită din Ghițescu – Ciobanu, Simion, Marina, Diță – Petre, Lungeanu, Enache, Dragnea – Țilică, Calofir. Rezerve: Mocanu – Samoilă, Căpraru, Ene, Dumitrașcu, Croitori și Răuță.

După 16 meciuri disputate, Pucioasa se află pe locul 2 în Seria C5, cu 33 de puncte acumulate. Etapa viitoare, în deplasare, puciosenii vor întâlni pe SR Brașov.