Prima înfrângere pentru FC Pucioasa în amicale!

FC Pucioasa  bifat, sâmbătă, primul eșec în testele de verificare. Sâmbătă, în deplasare, elevii lui Nicu Croitoru s-au recunoscut înfrânți cu 3-4 de prahovenii de la CS Blejoi. În disputa de la Blejoi, gazdele au condus la un moment dat cu 3-0, iar dâmbovițenii, în repriza a doua, au reușit să restabilească echilibrul pe tabelă la 3. În schimb, în ultimul sfert de oră al întâlnirii, prahovenii au mai reușit să mai marcheze o dată, stabilind scorul final al jocului. Pentru Pucioasa, în disputa cu Blejoi au marcat Tolea, Nisipeanu și Ene.

În cel de-al cincilea amical al verii, Nicu Croitoru a apelat la o formulă de echipă alcătuită din Ghițescu – Samoilă, Marina, I. Constantin, Simion – Lungeanu, Petre, Dragnea, Stoican – Nisipeanu, Tolea. Rezerve au fost Budoiu – Ene, Enache, Brătucu, Răuță și Zamfirache.

Amicalul dintre Unirea Bascov și FC Pucioasa a fost anulat.