Performanță remarcabilă pentru un judocan de la CSM Târgoviște! Medaliat cu bronz la Campionatul Național de tineret U23

Performanță remarcabilă pentru un judocan al Clubului Sportiv Municipal Târgoviște, la sfârșitul acestei săptămâni.

Radu Andrei, sportiv antrenat de Romel Mușa, a obținut medaliat de bronz la ediția din acest a Campionatului Național de tineret U23, desfășurată la Poiana Brașov. Judocanul dâmbovițean a urcat pe ultima treaptă a podiumului destinat categoriei +100 de kilograme.

De asemenea, Eric Pătulea, sportiv legitimat tot la CSM Târgoviște, s-a aflat și el aproape de o clasare pe podium la Campionatul Național de tineret. Tot la categoria +100 de kilograme, acesta a terminat concursul pe locul 5, după ce a fost învins într-una dintre finalele mici ale categoriei.