Performanță! CSȘ Târgoviște s-a calificat la turneul final al Campionatului Național de fotbal U19

Bucurie mare în rândul juniorilor de la CSȘ Târgoviște! Joi, componenții clubului dâmbovițean s-au calificat la turneul final al Campionatului Național U19, după ce au depășit cu mult dramatism faza sferturilor de finală.

Fotbaliștii pregătiți de Nicu Croitoru, Marian Valentin și Cosmin Toboșaru au reușit accesul la turneul final, la Tărlungeni, după ce au învins pe Colțea Brașov, cu scorul de 8-7, după executarea loviturilor de departajare.

Pe durata celor 90 de minute de joc, scorul disputei dintre cele două formații a fost 2-2, iar cele două reușite ale CS-ului fost semnate de Cătălin Ene. Pentru formația târgovișteană, la loteria penalty-urilor au marcat Cristea, Samoilă, Ene, Tolea, Petre și  Terec.

În optimi, CSȘ Târgoviște, a depășit pe teren propriu, pe Astra Giurgiu, cu scorul de 6-2.