Nimicitor în ringul arădean! Pugilistul Raul Voicu, de la CS Târgoviste, medaliat cu aur la Cupa României

Dâmbovițeanul Raul Voicu a fost nimicitor la ediția din acest an a Cupei României de box pentru cadeți! Pugilistul legitimat la Clubul Sportiv Târgoviște a fost de neoprit la categoria super-grea.

La capătul unei evoluții de excepție, în ringul sălii de sport  Universității “Aurel Vlaicu” din Arad, sportivul antrenat de Gheorghe și Alexandru Stan a cucerit medalia de aur la categoria +91 de kilograme. Ocuparea primului loc la Cupa României pentru cadeți reprezintă primul mare rezultat pentru speranță boxului dâmbovițean.

La aceeași competiție, alți doi pugiliști de la CS Târgoviște, Mario Anca (cat. 90 kg) și Alexandru Marcu (72 kg), au revenit acasă cu medalii de bronz.

În schimb, la copii, într-un test de verificare, Sașa Moiceanu a devenit învingător la categoria 36 de kilograme.