Naționala U20 a României a terminat nedecis meciul cu Polonia U20, disputat pe stadionul „Eugen Popescu” din Târgoviște

Sursă foro: Răzvan Păsărică/ SPORT PICTURES/ Federația Română de Fotbal

Naționala U20 a României a terminat nedecis, 1-1, meciul cu Polonia U20, susținut, marți după-amiază, pe arena „Eugen Popescu” din Târgoviște. Partida dintre cele două echipe a contat pentru Elite League U20. Acesta a fost ultimul joc susținut de „tricolori” în actuala stagiune a competiției.

În disputa de lângă Turnul Chindiei, România U20 sa văzut condusă de advers încă din prima repriză, după reușita semnată de Buksa (37). „Tricolorii” au restabilit egalitatea pe tabelă cu 19 minute înainte de final, în urma golului marcat de Bodișteanu, după o pasă superbă primită de la Cojocaru.

Acesta a fost al doilea meci susținut de România U20 la Târgoviște, într-un decurs de o săptămână, după cel cu Italia U20, încheiat tot la egalitate, cu scorul de 0-0.

România U20 a încheiat grupa din Elite League U20 pe locul 6, cu 8 puncte acumulate.