Primele proiecții video ale aqua-parkului interior care va fi construit la Târgoviște!
Imagini spectaculoase prezentate de primarul municipiului, Cristian Stan, prezintă viitorul proiect de la cel mai îndrăgit obiectiv al municipiului, luat cu asalt vara, acum urmând să devină o atracție deosebită pentru petrecerea timpului liber și în anotimpurile reci.
„În afara zonei de aqua-park interior, utilizabil și iarna, vom mai realiza un bazin exterior de dimensiuni mari, mai multe tobogane si zone exterioare de distracție, parcări extinse sau noi zone de food, toate acestea reprezentând reperele unor proiecte de natură să facă din Complexul Turistic de Natație din Târgoviște o destinație de vacanță de prim plan în România, nu numai în regiune!

Finanțarea va fi asigurată din fonduri europene, cu sprijinul Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia”, a declarat primarul Cristian Stan.
Vă reamintim că și zona din jurul Complexului Turistic de Natație este în transformare. Pe lângă parcul amenajat în urmă cu câțiva ani, se va construi și un parc fotovoltaic în valoare de peste 19.000.000 lei, tot bani europeni.














